Stel je hebt een MacBook en een iMac en wilt de voordelen van beide gebruiken. Werken op je nieuwe, snelle laptop, maar wel met een groot scherm bijvoorbeeld. Misschien gebruik je ze wel voor compleet andere werkzaamheden en is het handig als je snel kunt schakelen. Het kan ook zijn dat je gewoon graag met twee schermen werkt. Je kunt natuurlijk een apart scherm aanschaffen maar het is soms ook mogelijk om je iMac als extern scherm te gebruiken. Ik vertel je met welke modellen dit kan en wat je hier precies voor nodigt hebt.
Waarom een extern scherm?
Er kunnen verschillende redenen zijn om een extern scherm te gebruiken. Misschien wil je gewoon meer ruimte om te werken of krijg je door het grotere scherm meer overzicht. Ook een betere houding is vaak een reden om een extern scherm in te zetten. Over het gebruik van een extern scherm en waar je op moet letten als je er eentje aanschaft, lees je in dit artikel.

Deze iMac modellen kun je als extern scherm inzetten
Niet zomaar elke iMac is te gebruiken als extern scherm voor je MacBook. Dit principe, wat doelbeeldscherm modus heet, heeft namelijk een aantal beperkingen. Zo zijn de oudere modellen alleen geschikt als ze 27″ zijn (dus niet de kleinere varianten) en zijn de allernieuwste iMacs (4K en 5K) helemaal niet meer te gebruiken in doelbeeldscherm modus. Dit laatste komt doordat deze hoogwaardige beeldschermen specifieke chips nodig hebben die alleen in de iMac zelf zitten.
De volgende iMac modellen zijn geschikt om te gebruiken als extern scherm voor je MacBook (of een andere iMac):
- iMac (27-inch, Eind 2009)
- iMac (27-inch, Mid 2010)
- iMac (Mid 2011-Mid 2014)
Geschikte MacBook modellen
De MacBook (2019 of ouder) moet beschikken over een Mini DisplayPort, Thunderbolt of USB-C port. Hiernaast zie je hoe deze aansluitingen eruit zien. Je kunt trouwens ook een andere iMac als bron gebruiken mocht je twee grote schermen naast elkaar willen.
Heb je een MacBook 12“? Dan werkt doelbeeldscherm niet. Deze heeft namelijk een specifieke USB-C poort. Ook MacBook modellen van 2020 of nieuwer ondersteunen doelschermmodus niet. De Mac mini 2020 met M1 wordt wel ondersteund, maar niet meer met een macOS nieuwer dan Big Sur 11.01.
Software
Apple zegt zelf: “Om de modus Doelbeeldscherm te kunnen gebruiken, moet u macOS High Sierra of lager hebben op de iMac die als extern beeldscherm wordt gebruikt. Deze modus werkt niet met macOS Mojave of hoger.” Wij hebben gemerkt dat het in sommige wél goed gaat met nieuwere systemen, maar dit kan een reden zijn waarom het bij jou niet werkt.
Deze kabels heb je nodig
Naast het juiste model heb je ook specifieke kabels nodig om te zorgen dat de iMac goed is aangesloten aan je MacBook. De iMac 2011-2014 heeft een Thunderbolt aansluiting en kun je aansluiten met een Thunderbolt naar Thunderbolt kabel. De oudere modellen beschikken alleen over een Mini DisplayPort. Hier heb je een andere kabel voor nodig. Aangezien de plug wel dezelfde vorm heeft kun je deze ook aansluiten op een MacBook met Thunderbolt. Apple heeft onderstaand overzicht gemaakt ter verduidelijking:

Heb je een nieuwere MacBook (2019 of ouder) met alleen Thunderbolt 3 (USB-C) aansluitingen, dan kun je gebruik maken van een Thunderbolt 3 (USB-C) naar Thunderbolt 2 adapter.
Zo gebruik je doelbeeldscherm modus
Heb je de Macs volgens bovenstaand schema aan elkaar gekoppeld? Gebruik dan de volgende stappen om doelbeeldscherm modus te gebruiken:
- Zet de iMac aan en log in bij een macOS-gebruikersaccount
- Verbind de twee computers met de Mini DisplayPort- of Thunderbolt-kabel
- Druk op Command-F2 op het toetsenbord van de iMac die je als beeldscherm wilt gebruiken
- Om doelbeeldscherm modus af te sluiten druk je weer op Command-F2 of maak je de kabel los
Bij Systeemvoorkeuren > Beeldschermen kun je de helderheid en positie instellen. Bij Geluid kun je (mits de kabel het ondersteunt) ook geluid doorsturen naar de speakers van de iMac. Externe apparaten moet je aansluiten op de Mac die je op dat moment aan het gebruiken bent, dus niet degene die je als extern scherm gebruikt.
Let op: als in het paneel ‘Toetsenbord’ van Systeemvoorkeuren het aankruisvak ‘Gebruik de toetsen ‘F1’, ‘F2′, enzovoort, als standaardfunctietoetsen’ is ingeschakeld, moet je de toetscombinatie Command-Fn-F2 gebruiken.
Blijft het scherm in eerste instantie zwart? Log dan de gebruiker uit en druk opnieuw op Command-F2.
Alternatieven
Helaas wordt Target Display Mode niet ondersteund door de nieuwe iMacs. Je kunt eventueel je iPad als extern scherm voor je iMac of MacBook gebruiken via Sidecar. Je zou ook kunnen kijken naar de mogelijkheden van Luna Display. Met een dongle kun je zo praktisch elke Mac als extern scherm inzetten.
Een iMac als monitor voor een PC gebruiken
We kregen in de comments veel vragen over het aansluiten van een PC op een iMac. In principe kun je een geschikte iMac ook als extern scherm voor een Windows laptop gebruiken, mits de juiste combinatie van aansluitingen en kabels juist is. Je kunt een iMac met een Thunderbolt aansluiting koppelen aan een laptop met Thunderbolt, ook als dit een PC is. Hetzelfde geldt voor Mini DisplayPort. Hier vind je daar mee informatie en uitleg over.
De nadelen
Er zitten ook zeker nadelen aan het inzetten van een iMac als extern scherm. Ten eerste moet de Mac die je als scherm gebruikt volledig zijn opgestart. Je gebruikt dus niet alleen het scherm, de Mac staat ook volledig te draaien. Dit is (in vergelijking met een losse monitor) niet persé heel zuinig. Een iMac is niet bedoeld om onafgebroken aan te staan, heeft onderhoud en af en te een herstart nodig.
Daarnaast moet je ook een toetsenbord aansluiten op de iMac om te kunnen wisselen tussen display mode of de gewone modus. Met een losse monitor hoeft dit uiteraard niet.
Let op: Apple ondersteunt Target Display Mode officieel niet meer. We zien gevallen waarbij exact dezelfde set-up verschillende resultaten geeft. We kunnen dus ook nooit garanderen dat het vlekkeloos zal werken en alleen uit eigen ervaring advies geven.
Hoi! Kunnen de draadloze muis en toetsenbord van de iMac dan ook gebruikt worden voor het macbook? Of moet ik die dan eerst ontkoppelen en vervolgens verbinden met de macbook?
Ha Pim,
Inderdaad dat laatste. Het is niet zo handig om hetzelfde setje te gebruiken, de iMac zal steeds proberen opnieuw te koppelen.
Je zou op de iMac een bekabelde set kunnen aansluiten om conflicten te voorkomen. De draadloze set kun je dan koppelen aan je MacBook, vergeet deze niet te verwijderen uit de instellen van de iMac.
Succes!
Claire
Hoi Claire,
Dank voor je uitleg. Werkt dit ook van een Dell Latitude laptop naar een iMac 27inch mid 2011? In het kort het verhaal. Van mijn werk de genoemde laptop gekregen om thuis te kunnen werken. Thuis de genoemde iMac 27 inch. Om nu niet de hele dag naar 15inch scherm van de laptop te hoeven turen zou ik graag laptop en iMac op elkaar aansluiten. Ik kom op internet allerlei kabels tegen, maar kan niet op voorhand zien of het werkt. Bijkomend probleem is dat op laptop beheerder (natuurlijk) allerlei instellingen heeft afgeschermd. Ik kan dus – zonder medewerking van IT – geen software op laptop installeren. Hoor graag. Alvast veel dank!
Groet,
Hugo
Ha Hugo,
Dat is een goede vraag! In principe kun je een iMac ook als extern scherm voor een Windows laptop gebruiken, mits de juiste combinatie van aansluitingen en kabels mogelijk is. Helaas bevat deze iMac een Thunderbolt aansluiting en de laptop een mini-displayport. Hierdoor kun je deze niet in target display mode gebruiken. Gelukkig kun je voor niet altijd te veel geld aan een gemiddelde monitor komen. Je zou eens bij Estunt kunnen kijken, die verkopen tweedehands monitors. Misschien je baas wel even om een bijdrage vragen 😉
Groetjes,
Claire
Hoi Claire,
Hartelijk dank voor je reactie. Helaas kan ik mijn iMac hiervoor niet gebruiken, maar daar kun jij natuurlijk niets aan doen. Ik ga maar eens ‘bedelen’…
Groet,
Hugo
waarom werkt dit niet op een 24.5 inch ,vertel
Ha Ric,
Dit is alleen bij de oudere modellen het geval. De iMac 21,5″, 20″ en 24″ van 2010 en ouder ondersteund dit helaas niet. De 27″ modellen uit die tijd wel.
Groetjes,
Claire
Hallo Claire,
Je noemt een aantal Imac schermen die geschikt zijn voor de doelscherm functie. Hierin staan bij de eerste twee types 27 inch schermen beschreven en bij de schermen van mid 2011 en mid 2017 staan geen formaat aangegeven. Kan ik er van uitgaan dat een Imac Mid 2014 van 21.5 inch gekoppeld kan worden aan mijn MacBook Pro uit 2017?
Ik hoor graag van u
Groet,
Demi
Hi Demi,
Alle 2011-2014 modellen komen in aanmerking, dus ook de 21,5″. Jouw MacBook heeft Thunderbolt 3 en de iMac Thunderbolt 1. Je zult dus, naast een Thunderbolt kabel ook een adapter van USB-C (TB3) naar Thunderbolt moeten gebruiken.
Succes!
Claire
kun je e.e.a. ook zodanig instellen dat je het scherm van de macbook dicht kunt klappen en dat alles toch blijft werken? Bij mij gaat ‘ie nu op sluimer als ik ‘m dicht doe
Ha Rob,
Zodra je de muis beweegt zou hij weer uit sluimerstand moeten komen. Als je FileVault aan hebt staan moet je vaak eerst inloggen op de MacBook. Zodra je bent ingelogd kunt je de Mac dichtklappen en weer wakker maken door de muis te bewegen (even een paar keer klikken helpt soms).
Succes!
Claire
Hi Claire,
ik heb een early 2009 24inch iMac met een mini display poort. Kan ik die nu wel of niet gebruiken als monitor? In je eerste alinea benoem je wel de 24 inch, maar zie hem niet terug in het overzicht. Ik wil hier een macbook pro op aansluiten met een usb-c uitgang.
groet,
Joyce
Ha Joyce,
Je hebt helemaal gelijk, wat in de inleiding staat klopt niet. De 24″ iMac is van voor eind 2009 en ondersteunt dus geen Target Display Mode. Excuses voor de verwarring! Ik ga het artikel aanpassen.
Voor je MacBook Pro kun je dus beter een los extern scherm aanschaffen als je dat prettig vindt. Misschien kun je nog wel een mooie Black Friday deal scoren.
Succes!
Claire
Hey Claire,
Op basis van je bericht kunnen de nieuwste iMacs niet aangesloten worden met doelscherm modus. Zijn er andere mogelijkheden om een nog aan te kopen iMac te koppelen als extern scherm voor mijn MacBook Pro 2018?
groet,
Ron
Ha Ron,
Helaas wordt Target Display Mode inderdaad niet ondersteund door de nieuwe iMacs. Je kunt eventueel je iPad als extern scherm voor je iMac of MacBook gebruiken via Sidecar. Je zou ook eens kunnen kijken naar de mogelijkheden van Luna Display. Met een dongle kun je praktisch elke Mac als extern scherm inzetten.
Succes!
Claire
Kan de Imac dienen als 2de scherm en uitbreiding van het bureaublad, of enkel als cloon (kopie van beeld van de laptop)?
Ha Mathieu,
Zeker! Je kunt de iMac voor beide mogelijkheden gebruiken.
Dat laatste heet “synchrone weergave” en is een vinkje wat je kunt aanzetten bij de beeldscherm instellingen.
Succes!
Claire
hallo Claire,
Ik heb een I-mac (medio 2011) waarbij de harde schijf eruit is gehaald. Deze heb ik door de app store eruit laten halen.
kan ik deze i-mac in deze staat gebruiken als 2de scherm voor mijn macbook air (early 2014)
ik heb al gepoogd om ze te koppelen middels een thunderbolt kabel alleen krijg ik geen verbinding.
kun jij me helpen.
groet JOs.
Ha Jos,
Om Target Display Mode te gebruiken moet de iMac opstarten van een systeem. Dat kan de interne schijf of een externe (bootable) schijf zijn, maar er moet in ieder geval een schijf zijn met een systeem erop. Kortom: nee, dat kan niet. Je kunt in dit geval beter een goede monitor kopen voor je MacBook Air. Dat kan al vanaf een euro of 90 a 100.
Veel succes en een fijne kerst!
Claire
Hi Claire,
Ik heb twee Windows laptops (1 Dell met USB-C en 1 Windows Surface met minidisplayport), die ik aan probeer te sluiten op mijn iMac 27inch van 2013. Ik heb voor de Dell een USB-C naar HDMI kabel en die sloot ik aan via een minidisplayport naar HMDI adapter (die ook Thunderbolt 2 zou moeten ondersteunen) op mijn iMac. Er gebeurt niks na cmd F2 (en mijn instellingen zijn niet zodanig dat ik Fn erbij zou moeten gebruiken). Bij de Windows laptop heb ik een minidisplayport naar HMDI kabel op diezelfde adapter aangesloten. Ook hier geen beeld.
Kan dit simpelweg niet via een adapter zoals ik doe of wat kan het probleem zijn?
Thanks alvast!
Ha Arjen,
Zoals hierboven al een keer genoemd werkt het bij een iMac met Thunderbolt ook alleen over Thunderbolt. Mini DisplayPort op de laptops is dus niet voldoende. Ook via HDMI gaat het niet lukken. Direct van USB-C naar Thunderbolt zou theoretisch wel moeten werken. Want dat is allebei een versie van Thunderbolt.
Succes!
Claire
Hi Claire,
Ah oké, begrijp het! Spijtig, maar dank voor je antwoord!
Succes met je blog.
Groet Arjen
Hi Claire,
Ben blij hierboven te lezen dat het wel degelijk mogelijk is om een IMac in combinatie met een Windows laptop te gebruiken. Afgelopen dagen bij verschillende winkels geweest maar hier werd steeds ontkennend op gereageerd.
Ik heb voor werk een HP tot mijn beschikking om thuis te werken, USB-c.
Thuis hebben we een IMac 27 inch uit 2011. Ik lees dat USB-c naar thunderbolt in theorie mogelijk zou moeten zijn.
Ik kom er echter nu niet uit welk kabeltje aan te schaffen, kan je hier misschien in adviseren? Ik kom een adapter van Apple tegen usb-c naar thunderbolt maar is het de bedoeling dat daar weer een kabeltje tussen moet, thunderbolt naar thunderbolt?
Ha Marlene,
Ja in theorie zou dat inderdaad moeten werken. Ik heb het nog nooit in de praktijk getest, dus pin me er niet op vast 😛
Je zal dan USB-C (dus Thunderbolt 3) naar Thunderbolt 2 moeten hebben. Die kabels zijn moeilijk te vinden, dus een adapter van USB-C naar Thunderbolt 2 en dan een Thunderbolt kabel is het meest logische. Wij hebben dat op kantoor zo liggen. Als je in de buurt van Delft bent wil ik het met alle liefde voor je testen. Dan moet wel alles mee (scherm en laptop). Je kunt ook kijken of je deze kabels ergens kan bestellen met een aantal dagen op zicht, dat je ze kunt terugsturen als het niet blijkt te werken.
Ik ben benieuwd, laat je het hier weten?
Succes! Groetjes, Claire
Hi Claire,
Ik heb afgelopen weekend inderdaad een usb-c to thunderbolt 2 adapter gehaald en thunderbolt naar thunderbolt kabel.
Helaas gebeurde er niets. Heb de IMac verschillende keren opgestart, zo ook de laptop. Cmd + F2 werkten helaas niet. Op te laptop ontving wel een melding dat deze gekoppeld was aan de IMac. Maar daar bleef het dan ook bij 🤪
Er zit denk ik niets anders op dan de kabels terug te brengen. Tenzij ik iets over het hoofd zie?
Groetjes
Marlene
Ha Marlene,
Heb je Command-Fn-F2 al geprobeerd?
En anders op de iMac even uit- en opnieuw inloggen als alles is aangesloten?
Het kan ook aan de Thunderbolt kabel liggen.
Weet je zeker dat het een Thunderbolt kabel is en geen Mini-DisplayPort? Die hebben dezelfde vorm namelijk.
Succes!
Claire
Hoi hoi,
Ik heb echt een thunderbolt kabel van Apple en usb-c naar thunderbolt van Apple.
Command fn en f2 heb ik geprobeerd en toetsenbord instellingen nagekeken maar het vonkje staat er uit.
Opnieuw opstart geprobeerd en ander thunderbolt ingang.
Moet ik de IMac helemaal laten opstarten en dan command F2 of juist meteen bij het opstarten? Anders rij ik volgende week naar Delft (goed te doen vanuit Rijswijk) om het uit te proberen.
Ha Marlene,
De iMac moet helemaal opgestart en ingelogd zijn.
Stuur me even een mailtje als je wilt langskomen in Delft, dan maken we een afspraak.
Groetjes, Claire
Hoi Claire,
Ik heb een macbook pro ’16 (erg nieuw nog) en wil ik koppelen aan m’n iMac ’27 late 2010. Doet het op zich prima (heb jouw tips gevolgd) maar de iMac knippert elke 10-15 seconden even heel kort uit en aan. Heb het geheel opnieuw opgestart, kabels los en weer vast, echter zonder verbetering. Beeld is prima en onvervormd, maar knippert dus steeds heel kort. Heb jij een idee?
Ha Rob,
Mooi dat het gelukt is. Doet de iMac het zonder MacBook wel prima en zonder knipperen?
Er zijn meer mensen met dit probleem las ik op het forum van Apple. Het zou nog kunnen helpen om de iMac te updaten naar de laatste versie van het systeem dat je nu draait. Iemand zegt: “They solved this problem. If you update the system to the newest macOS Mojave Beta 10.4.1, then you are fine with the target display mode”.
Succes!
Claire
Beste Claire,
Ik zou graag willen weten of het Marlene is gelukt om haar 2011 Mac 27-inch te gebruiken als beeldscherm voor haar HP laptop met usb-c aansluiting. Ik heb zelf namelijk een 2011 iMac 21,5 inch met thunderbolt aansluiting en dit zou dan ook moeten werken.
Alvast bedankt!
Groet,
Sanne
Ha Sanne,
Ik heb Marlene niet meer gesproken, maar ik las dat de USB-C aansluiting pinnen mist om een Thunderbolt scherm aan te sturen en daardoor werkt het niet in combinatie met elkaar. Het zou dus kunnen kloppen dat het niet gaat. Het werkt alleen als de PC ook Thunderbolt heeft. Het is dus een beter idee om een extern scherm aan te schaffen als je zeker wilt weten dat het werkt.
Succes!
Claire
Helaas is het mij ook niet meer gelukt om mn tablet aan de mac te koppelen. Helaas lukte het me ook niet om naar Delft te rijden om het te laten testen.
Dag Claire,
Ik heb een iMac (27 inch, late 2013) draaiend op macOS High Sierra. Deze wil ik als beeldscherm aansluiten op mijn MacBookPro (Retina, 15 inch, mid 2015) draaiend op macOS Mojave 10.14.6. Ik heb een male-to-male thunderboltkabel. Maar wat ik ook probeer, het lukt mij niet de iMac in doelschermmodus te krijgen (met en zonder fn ook geprobeerd). Heb al meerdere keren opgestart, meerdere in/uitgangen geprobeerd. Heb jij nog een idee?
Ik hoor graag van je!
Groeten,
Madelein
Hey Madeleines,
Dat zou inderdaad gewoon moeten werken. Heb je al geprobeerd de gebruiker uit te loggen op de iMac?
Succes!
Claire
Hoi Claire,
Bedankt voor je reactie. Ook al geprobeerd… Heb je nog andere ideeën? Hope so!
Groetjes,
Madelein
Ha Madelein,
Weet je zeker dat je de juiste kabel gebruikt? Het is lastig om het zo op afstand te troubleshooten…
Succes,
Claire
Hoi Claire,
Ja, snap ik hoor! Hoe kan ik checken of ik de juiste kabel gebruik?
Groetjes,
Madelein
Hey Madelein,
Stuur mee even een mailtje (claire@passionsupport.nl) met een link naar welke je gekocht hebt, dan praten we daar verder.
Groetjes,
Claire
Voor de rest even een update:
Madelein had de verkeerde kabel gebruikt. Als je Thunderbolt op de Macs hebt zitten, gebruik dan altijd een Thunderbolt kabel. Deze zijn te herkennen aan de bliksem iconen op de uiteinden.
Met mijn 27″ iMac (laat 2009) en 2 kabeltjes (miniDisplayport–miniDisplayport ) en een (usb-C — miniDisplayport adapter) heb ik een nieuwe Dell deLatitude 2 in 1 tablet via Target Displaymode nu aangesloten. Werkt prima. Je kan zelfs switchen tussen Mac en de aangesloten tablet (command + F2). iMac heeft High Sierra overigens. Probleempje is wel dat je de beeldscherminstelling van de Latitude op Night-Vision moet zetten, anders is het beeldscherm van de Mac nogal fel.
Zet wel de beeldscherminstelling op je Dell Latitude op 48Hz anders blijft je beeldscherm van de iMac en de Latitude uit zichzelf switchen tussen Target Display Mode en het normale werkblad.
Ik heb naar aanleiding van het bericht van Evert deze combinatie gekocht nadat HDMI -> mini displayport bij mij niet werkte, maar helaas bij mij werkt deze combinatie met usb-c ook niet.
Ik krijg na cmd+F2 helemaal geen reactie. Zijn er nog zaken die ingesteld moeten worden?
Ik werk nu op mijn werklaptop (HP) en heb geen ruimte voor een extra scherm. Vandaar dat ik mijn imac als tweede scherm wilt gebruiken.
Ik heb alles gekoppeld, maar er gebeurt niks (imac valt onder de eind2009/begin2010 serie).
Iemand nog suggesties?
Ha Sigrid,
HDMi naar Mini-Displayport werkt inderdaad niet. Heb je een USB-C aansluiting op je PC en daar een adapter naar Mini-DisplayPort met daaraan een Mini-DisplayPort kabel op je Mac aangesloten?
Groetjes,
Claire
Hi Claire,
Ik heb een iMac 21.5-inch late 2009 die ik als 2e scherm wil gebruiken voor mijn Mac Book pro 13 inch medio 2012. De iMac staat al een tijdje te verstoffen bij mijn ouders thuis en ze zijn dus het wachtwoord van hun gebruikersaccount vergeten. Nu heb ik een mini-displayport kabeltje aangeschaft, maar het lijkt niet werken vanaf een guest user account. Enig idee hoe ik dit oplos?
Ha Philip,
Helaas is deze iMac niet geschikt om als extern scherm te gebruiken. Alleen de volgende modellen kunnen dat:
– iMac (27-inch, Eind 2009)
– iMac (27-inch, Mid 2010)
– iMac (Mid 2011-Mid 2014)
Toch even een andere monitor aanschaffen dus. Je kunt het wachtwoord van de iMac trouwens vrij makkelijk resetten zolang er geen firmware wachtwoord of FileVault op zit. Houd er wel rekening mee dat opgeslagen wachtwoorden in de sleutelhanger niet meer beschikbaar zullen zijn en je een nieuwe sleutelhanger moet aanmaken.
Succes!
Groetjes,
Claire
Beste Sigrid, ik had eerst ook moeite met het gebruiken van de connectie. Ik sluit mijn Dell 2 in 1 tablet nu in de deze volgorde aan:
1. Start tablet op tot de helemaal klaar is.
2. Stop de miniDV kabel in de miniDV poort van iMac
3. Start de iMac op en wacht tot Dock helemaal klaar
4. Stop nu de usb-c stekker in de poort van de tablet en wacht even zolang het scherm aan en uit gaat op beide apparaten.
5. Bij mij was het nodig om het beeldscherm van het Tablet op 48Hz te zetten, anders kreeg ik ook geen beeld.
6. Hierna nog even op het tablet de Beelschermverhouding aanpassen naar iMac 27″ verhouding. Ook nog even Nightmodus activeren op het tablet, anders is je iMac beeldscherm nogal fel. Succes met proberen.
Hi Claire,
Ik heb een MBP2018 en iMac 21,5″ Mid 2011. Ik wil m’n iMac als extern scherm gebruiken voor MBP2018.
Welke adapter/kabels heb ik nodig en waar koop ik ze ?
Dank alvast, Tjidde
Ha Tjidde,
Je hebt een MacBook Pro met Thunderbolt 3 en een iMac met Mini DisplayPort. Dit is naar mijn weten helaas niet compatible met elkaar.
Succes met thuiswerken!
Claire
Beste Claire,
Bedankt voor je uitgebreide reactie. Als ik dezelfde MacBook pro 13inch 2017 wil aansluiten aan een Imac late 2012 21.5 inch, werkt dit dan nogsteeds en kan ik dan de zelfde kabels gebruiken als in de laatste reactie?
Met vriendelijke groet,
Demi
Hallo Claire,
Ik had me vergist, nu heb ik de volgende vraag:
Kan ik de Imac late 2012 (21.5 inch) aansluiten met mijn MacBook begin 2015 (13 inch)? Ik zou graag de Imac als aanvulling op de macbook willen gebruiken met de Doelscherm Functie. Welke kabels zou ik als het kan moeten gebruiken om te kunnen werken vanuit mijn laptop op twee schermen?
Met vriendelijke groet,
Demi Horsman
Ha Demi,
Ja dat is dezelfde aansluiting, dus zou gewoon moeten werken met een Thunderbolt kabel. Met twee schermen bevoel je het scherm van de MacBook en het scherm van de iMac neem ik aan?
Succes!
Claire
Hallo Claire,
Dat bedoel ik inderdaad. Ik wil het gebruik van een bureaublad ervaren met twee schermen, als een extentie van mijn macbook. Dan zou ik adobe photoshop en adobe indesign gelijktijdig over twee schermen willen gebruiken vanuit mijn laptop.
Groet,
Demi Horsman
Ja hoor, dat moet dan geen probleem zijn met de juiste kabel: Thunderbolt naar Thunderbolt.
Nog een probleem opgelost. In Target Display mode( via een usb-c naar miniDV) vanaf mijn Dell Latitude 2 in 1 naar mijn late 2009 27″ iMac was het scherm nogal fel. Super simpel om dit aan te passen: op het toetsenbord van de iMac gewoon command + F1 drukken tot het scherm op de juiste felheid staat. Night modus instelling op de Dell is dan ook niet meer nodig.
Hi Claire,
Ik heb een iMac (27-inch, Late 2009) en een MacBook Air(13-inch, Mid 2012).
Als ik het goed begrijp heb ik een Mini-DisplayPort naar Mini-DisplayPort kabel nodig.
Ik heb nu een hdmi kabel met twee verloopstukjes ertussen en dit lijkt niet te werken. Heeft het wel zin om een kabel te bestellen? En welke kabel adviseer je, die op bol.com is namelijk uitverkocht.
Alvast bedankt voor je reactie.
Groet,
Jurrian
Ha Jurrian,
Met een HDMI kabel gaat het inderdaad niet werken. Je hebt een Mini-DisplayPort naar Mini-DisplayPort kabel nodig. Die zijn inderdaad wat lastiger te krijgen omdat ze inmiddels 10 jaar oud zijn. Deze lijkt nog verkrijgbaar.
Succes!
Claire
Ik had eerst een Dell scherm met mini DisplayPort – VGA adapter en dat werkte. heb dus een mini displayport – mini displayport gekocht. dit werkt niet…
Als ik het goed begrijp heb ik dus een Thunderbolt – Thunderbolt nodig?
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015) koppelen aan een iMac (27-inch, medio 2011)
alvast bedankt voor de reactie,
mvg Bart
Ha Bart,
Yes, dat is allebei Thunderbolt, dus dan moet je inderdaad een Thunderbolt kabel hebben. Zorg even dat je de juiste koopt, want die aansluitingen zien er hetzelfde uit als mini display-port.
Succes!
Hoi Claire,
Ik wil graag onze probleem voorleggen:
We hebben een Imac 27″ late 2013 en een MBP 15″ retina late 2013. Ze zijn onderling verbonden met een Thunderbolt-kabel.
Als je de toetscombinatie CMD+ F2 drukt dan gaat de Imac op zwart. De MBP ziet dat er een 2e scherm is aangekoppeld. Maar we krijgen geen beeld op de Imac. We hebben verschillende poorten geprobeerd.
MBP is ook voorzien van stroom via stroomadapter.
Hoor graag van je.
Met vriendelijke groet,
Amit
Ha Amit,
Weet je zeker dat je de juiste kabel hebt? Heb je ook al geprobeerd om de gebruiker op de iMac uit te loggen?
Succes! Claire
Hoi Claire,
We hebben de beide computer opnieuw opgestart.
Zijn er verschillende Thunderbolt-kabels?
mvg,
Amit
Hey Amit,
Opstarten is iets anders dan uitloggen he? Dit doe je via het Apple-menu en dan “Log xxx uit”. De kabels van mini-DisplayPort en Thunderbolt hebben dezelfde aansluitingen. Het verschil zie je dus niet aan de kabel. Soms staat er een bliksem icoon op. Dan weet je meestal zeker dat het Thunderbolt is. Zo niet, dan moet je even kijken wat er op de doos staat.
Succes!
Claire
Beeldscherm delen lukt, maar als ik mijn macbook dichtklap heb ik ook geen toetsenbord meer. Als ik het toetsenbord loskoppel van m’n imac wordt de verbinding meteen verbroken. Hoe kan ik zowel het beeldscherm als het toetsenbord van mijn imac gebruiken, zonder nog een (duur) tweede toetsenbord te moeten kopen?
Ha Michelle,
Het handigste is om gewoon twee toetsenborden te hebben. Dat hoeft helemaal geen duur toetsenbord te zijn trouwens, elke versie met USB voldoet. De verbinding zou trouwens niet verbroken moeten worden als je alleen het toetsenbord eruit haalt, gaat er misschien iets anders mis? Je zou hier ook nog naar kunnen kijken, maar ik heb daar eerlijk gezegd geen ervaring mee.
Succes!
Dankjewel!
Hoi Claire,
Intussen hebben we een nieuwe kabel gekocht via Apple.
We zijn een stapje dichterbij. 🙂 Na het indrukken van de toetscombinatie op de imac, gaat de Imac op zwart en Mbp geeft aan dat er een 2e scherm aanwezig is, maar nog steeds geen beeld. Werkt alleen als beide opnieuw worden gereboot en dan kan je maar 2x switchen. Kan dit kloppen?
Bedankt voor je hulp tot zover.
Probeer je beeldschermfrequentie eens naar beneden aan te passen. In mijn opstelling met een iMac 27″ (laat 2009) met een Dell Latitude Tablet 2 in 1 via een MiniDV – MiniDv kabel met een usb-c adapter was dat de oplossing voor het probleem.
Claire, hulp in nood voor de corona thuiswerkers 🙂
Ook ik heb een vraagje. Heb een Imac 27-inch late 2012 die ik als beeldscherm wilt gebruiken voor mijn Dell Latitude 5490 met beschikbare VGA, HDMI, USB 3.1 Gen 1 en DisplayPort™ Over Type C poorten…
Gaat dit uberhaupt lukken en zo ja, wat voor kabels/converters heb ik hiervoor nodig?
Alvast bedankt
Hi Dennis,
Helaas bevat deze iMac een Thunderbolt aansluiting en de laptop een mini-displayport. Hierdoor kun je deze niet in target display mode gebruiken. Ik zou gaan voor een mooi HDMI scherm (zoals deze), die kost niet heel veel meer en dan ben je gelijk klaar. Is een stuk energie-zuiniger ook.
Succes met thuiswerken!
Claire
Hallo Claire,
Ik zou graag mijn imac 21.5 inch mid 2011 als extern scherm gebruiken voor mijn macbook pro 2017 met 2 usb c poorten is dat mogelijk? Alvast bedankt.
Ha Robin,
Omdat Apple target display modus niet meer ondersteunt voor nieuwe modellen zeggen ze niks over USB-C. Ik weet van twee gevallen waarbij het met een oude en nieuwe iMac wel werkte (zowel op High Sierra als Mojave), dus dat zou in dit geval ook moeten lukken. Met mijn MacBook 12″ kreeg ik het niet werkend, maar dat kan ook aan dat specifieke model liggen. Je hebt in ieder geval een Thunderbolt naar USB-C adapter nodig en een Thunderbolt kabel.
Succes!
Claire
Dag Calire,
Kan ik een macbook air 2015 met Thunderbolt aansluiten op een iMac 21,5 mid 2010 middels een minidisplayport kabel (beide uiteinden) ? als dat niet kan is dat dan op te lossen met een andere kabel of luna display?
Hey Marieke,
Helaas ondersteunt de iMac 21,5″ uit 2010 geen target display mode. Luna Display kun je wel gewoon gebruiken. De iMac (met minimaal macOS 10.8) wordt dan de externe display voor de MacBook Air (met minimaal macOS 10.11). Je hebt ook een stabiele internet verbinding nodig.
Succes!
Claire
Beste claire,
Ik probeer een imac 27inch uit eind 2013 te gebruiken als scherm voor mij macbook pro. De juiste kabels zijn aangesloten(thunderbodl kabel met converter Usb c2 voor macbook pro) nu probeer ik command f2 of command fn F2 maar beide commando leiden niet tot een aanpassing op mijn imac. De iamc reageert hier niet op.
Wat doe ik verkeerd?
Mvgr GJ
Ha Geert,
Heb je zeker een Thunderbolt kabel of misschien toch per ongeluk mini-display port? Heb je al eens geprobeerd de gebruiker op de iMac uit te loggen?
Succes!
Claire
Claire,
Mij werden 2 cables geadviseerd:
– de Thunderbold Cable (van apple)
– USB-C Pro video adapter (van Hypeerdrive)
De Mac Pro kent immers geen thunderbold aansluiting. De laatste kabel is dus om van thunderbold naar USB-C aansluiting van de Mac Pro te komen.
Dus qua cables lijkt mij dit dan toch goed?
Verder heb inderdaad ook volledig uitgelogd en vervolgens met command F2 gedaan, maar geen reactie op de iMac.
Dank voor het meedenken.
Ha Geert,
Bedoel je deze adapter? In de omschrijving van deze HyperDrive adapter zie ik staan “Sluit uw scherm met het grootste gemak aan via miniDisplayPort of HDMI die u vervolgens via USB-C met uw Mac verbindt”. Het lijkt dus niet te gaan om een adapter met Thunderbolt ondersteuning. Dat zou het probleem kunnen zijn.
Voor je verder zoekt zou ik het proberen met de Thunderbolt naar USB-C adapter van Apple.
Succes!
Claire
Hallo allemaal,
Ik kocht gisteren een nieuwe MacBook Pro 16inc en wil deze aansluiten op mijn 27 inch iMac van medio 2010.
Ik kreeg gisteren volgende kabels mee: Thunderbolt Cable 2m en Thunderbolt 3 (USB-C) naar Thunderbolt é.
Dit blijkt niet te werken.
Nu merk ik dat op de achterkant van mijn iMac een mini display port logo staat.
Heb ik dan de verkeerde kabels meegekregen?
Mvg,
Manu Bartholomé
Ha Manu,
Ja inderdaad. Je moet van Mini-Displayport naar USB-C. Deze Mac ondersteunt geen Thunderbolt.
Succes!
Claire
Hallo,
Ik heb een nieuwe MacBook Pro 16inc en heb deze aangesloten op mijn 27 inch iMac van medio 2010.
Juiste kabel gebruikt, Mini-Displayport naar USB-C.
Werkt prima maar op mijn iMac verschijnen de item op het bureaublad niet en ook het dock is niet zichtbaar, voor de rest kan ik wel werken op de iMac maar moet eerst het programma openen op de macbook, verslepen naar de iMac en dan werken.
Hoe kan ik dit oplossen?
Ha Jan,
Super dat het werkt. Bedankt voor de goede vraag!
Bij Systeemvoorkeuren > Beeldschermen kun je dit instellen. Ga naar Rangschikking en sleep het kleine witte balkje in het andere scherm om deze als hoofdscherm in te stellen. Je Dock en menubalk verplaatsen dan naar het andere scherm. Je kunt hier ook de verhouding/plaatsing tussen de twee schermen aanpassen door ze ten opzichte van elkaar te verslepen. Als je “synchrone weergave” inschakelt zie je op beide schermen exact hetzelfde.
Heel veel succes!
Claire
Hi,
Ik heb mijn MacBook kunnen verbinden via usb-c (thunderport 3) naar thunderport 2 via een adapter. So far so good…maar mijn Windows 10 laptop met usb-c krijg ik niet verbonden…iemand een idee waar dit aan kan liggen?
Gr.
Melvin
Hi Clair,
Ik kan fantastisch tekenen op mijn mac’s (al zeg ik het zelf). Maar voor de rest ben ik echt een nitwit als het gaat over het technische deel. Nu heb ik zelf een iMac Pro uit eind 2017 en een 15inch MacBook Pro uit 2017.
Ik zou deze twee graag aan elkaar koppelen (tweede beeldscherm). Ik kom er niet uit. Kun jij mij vertellen of dit überhaupt mogelijk is.
groet Dave en bij voorbaat dank
Ha Dave,
Lekker bezig! Helaas kun je iMacs na 2014 niet gebruiken als groot scherm voor je MacBook. Je kunt het beste gewoon een mooie monitor aanschaffen. Let er wel op dat je de juiste adapter gebruikt. Hier lees je daar meer over.
Succes!
Claire
Ik heb een imac (late 2009) waarvan de videocard kapot is. Via de veilige modus kan ik in deze imac. Kan ik deze als scherm gebruiken voor mijn macbook pro mid 2012 of heb ik de videocard van de imac nodig .
Ha Peter,
Om Target Display Mode te gebruiken heb je een goedwerkende iMac nodig. Ik zou het risico niet nemen en gewoon een extern scherm aanschaffen voor je MacBook. De kans dat Target Display Mode niet goed werkt in combinatie met een kapotte videokaart en Safe Mode is nogal groot. In veilige modus mis je de videokaart drivers en die zijn vereist om het display aan te sturen.
Succes,
Claire
Ik heb een Imac van medio 2010 die als als 2e scherm wil gebruiken met mijn Imac van 2017.
werk met fcpx. dus is handig om te doen. KAN DAT?
Hey Willem,
Ik heb het van iMac naar iMac nog niet getest, maar er zijn wel vergelijkbare opstellingen met een MacBook met USB-C die werken. Je hebt dan een Mini-Displayport naar USB-C kabel nodig. Of het handig is, is de vraag aangezien je dan twee iMacs hebt aan staan en ook een toetsenbord moet aansluiten op de oude Mac op Target Display Mode te activeren. Zie laatste alinea van het artikel.
Succes!
Claire
Hallo Claire,
Wat krijg jij veel ‘gelijksoortige’ vragen. En nu kom ik er ook met één…
Ik heb een iMac 27inch uit medio 2011 en een nagelnieuwe 2 weken oude iMac 27inch. Nu wil ik de Mac uit 2011 als tweede scherm gebruiken. In de winkel (Amac) werd mij aangeraden een thunderbolt 2 naar thunderbolt 3 adapter te gebruiken en een thunderbolt 3 kabel. Zo gezegd, niet zo gedaan. Ik heb beide Macs aangezet, de snoeren aangesloten en F2 ingedrukt gehouden op de ‘oude’ Mac. Het scherm gaat even op zwart maar dan gebeurt er niets meer. Ook getest met de fn-toets, geeft geen resultaat.
Enig idee wat ik zou moeten doen?
Misschien kan ik op een nadere manier opstarten?
Ik verneem graag een reactie. Bedankt alvast.
Mvg, Karin
Ha Karin,
Hehe ja er zijn er meer mensen met dezelfde vragen en het is nogal persoonlijk.
In jouw geval had je voor het geld dat nu in de adapters en kabel zit ook een mooi extern scherm kunnen aanschaffen. Dan hoef je niet twee iMacs te onderhouden en ook geen tweede keyboard aan te sluiten om steeds Target Display Mode te activeren. Je zou nog even uit kunnen loggen bij de gebruiker op de oude iMac soms helpt dat. Ik heb nagenoeg dezelfde situatie wel werkend gezien (iMac 2013 en iMac 2017) met een adapter van Thunderbolt 3 naar 2 en een Thunderbolt 2 kabel. Dus dat is net andersom. Misschien mag je de kabels bij Amac wel ruilen om te proberen?
Succes!
Claire
Kan je ook via een HDMI je mac book en je iMac verbinden?
Ha Stan,
Nee, dat werkt helaas niet als je gebruikt wilt maken van target display mode.
Groetjes,
Claire
Het lukt mij niet om met mijn iMac (27 inch 2011) en mijn Mac Book air (13 inch early 2015) scherm te doen. Ik heb een Thunderbolt kabel op beide aangesloten. Heb jij misschien een tip? Dank alvast. Groet Aemile.
Ha Aemile,
Weet je zeker dat je echte Thunderbolt kabel hebt (met die bliksem iconen erop) en niet per ongeluk een mini-displayport kabel? Daar gaat het vaak op mis.
Groetjes,
Claire
Heeft iemand ervaring met LUNA display met een macbook pro en een 5K 27 scherm van een iMac? Welke resolutie is er mogelijk? 5K over LUNA display?
Hi Claire, bedankt voor je reactie van 7 september 2020. Ik weet zeker dat ik een echte Thunderbolt heb gekocht (originele van Apple). En toch lukt het niet. Gr. Aemile.
Ha Aemile,
Oke, dan kan dat het niet zijn. Zou je me even willen mailen met de details zoals welk macOS draaien de Macs en wat heb je allemaal al geprobeerd? Dan kunnen we het daar verder uitzoeken.
Dank je!
Claire
Hallo.
Ik heb een 27″ Imac uit 2010 en een nieuwe 27″ uit 2019.
Kan ik beiden aan elkaar koppelen zodat ik de oude als 2e beeldscherm kan gebruiken ?
Gr Taco
Ha Taco,
Ja, dat zou moeten werken met een USB-C naar Mini DisplayPort kabel zoals deze.
Succes!
Claire
Hey Claire,
Vraagje, ik heb een Imac (Retina 4K, 21.5 inch, late 2015) kan ik hier 2 externe beeldschermen op aansluiten via een DisplayLink? Via de USB aansluiting lukt het niet… :o(
groetjes
Ann
Beste Ann,
Deze Mac ondersteunt inderdaad het aansluiten van twee Thunderbolt (2) schermen met een externe resolutie van 4096×2304 pixels. Je kunt deze aansluiten via de Thunderbolt aansluitingen die op de iMac zitten (met het bliksem-icoon erboven). Afhankelijk van de schermen die je hebt heb je hier weer andere kabels voor nodig. Als het een eenvoudig HDMI scherm is dan kun je vaak met een simpele Mini Display-port naar HDMI kabel uit de voeten. Wil je meer functies of bijvoorbeeld hele brede of hoge resolutie schermen aansluiten dan moet je echt opzoek naar Thunderbolt 2 (dus met het bliksem-icoon) naar HDMI/Displayport, afhankelijk van wat het scherm heeft. Helaas zijn deze niet zo makkelijk meer te vinden omdat TB 2 inmiddels alweer een tijd vervangen is door TB 3.
Succes!
Claire
Hoi Claire,
Ik heb een 20 inch iMac, medio 2009 met OS X El Capitan.
De bog lezend kan ik dus deze iMAC NIET gebruiken als beeldscherm voor Macbook Air. Correct?
Zijn er andere mogelijkheden dat ik deze iMac (werkt langzaam en maakt veel herrie) nog nuttig kan inzetten?
Groet,
Robert
Ha Robert,
Dat klopt. Deze kun je inderdaad niet als extern beeldscherm gebruiken. Je zou er eventueel nog een snelle SSD schijf in kunnen zetten zodat hij weer wat sneller wordt. Dan ga je wel investeren in een hele oude Mac, die misschien ook wel andere gebreken heeft. Ik weet niet of je dat wilt. Op Marktplaats worden deze modellen nog verkocht voor €75-€150 dus dat zou je nog kunnen doen. Af en toe zijn er ook acties om dit soort oude modellen te doneren aan mensen die geen nieuwe computer kunnen betalen. ION had zo’n actie en was van plan om dat dit najaar nogmaals te organiseren, dus houd hun website en social media in de gaten zou ik zeggen.
Succes,
Claire
Hoi Claire,
Ik heb een iMac mid 2011 met high sierra en wil deze koppelen aan mijn macbook air retina 2018, welke kabel heb ik nodig?
Vast dank je.
Gr Trea
Ha Trea,
Je hebt aan de ene kant Thunderbolt (de iMac) en aan de andere kant USB-C. Je zou dus met een Thunderbolt naar USB-C kabel zoals deze kunnen werken.
Succes!
Claire
Hoi Claire,
Ik heb een Macbook uit 2020 en Imac 27 inch mid-2011 (High sierra 10.13.6). Ik heb een thunderbolt naar thunderbolt kabel gekocht en een thunderbolt 3 (USB-C) to Thunderbolt 2 adapter. Echter gebeurt er helemaal niks als ik het op elkaar aansluit.
Weet jij wat hier misgaat?
Heel veel dank.
Groet,
Mijke
Ha Mijke,
Ik ben er even ingedoken en zie meer gebruikers die doelschermmodus altijd gebruikt hebben met een oudere MacBook en dat nu met hun 2020 model niet meer aan de praat krijgen. Verder onderzoek bracht me bij iemand die dit met Apple support heeft besproken en bevestigd. Ook las ik dat Apple zelf in hun artikel heeft gezet: “U kunt elk van deze oudere iMac-modellen aansluiten op een andere Mac uit 2019 of eerder om de iMac te gebruiken als extern beeldscherm. Dus dat is vrij duidelijk.
Ik ga dit expliciet in bovenstaand artikel vermelden. In jouw geval kun je het beste kiezen voor een extern beeldscherm die je met USB-C naar DisplayPort of HDMI kunt aansluiten. De kwaliteit van de hedendaagse monitors zijn een stuk mooier dan die van de 2011 iMac en daarbij is het ook een stuk praktischer en zuiniger.
Succes!
Claire
Hi Claire,
Ik heb een iMac Retina 5K, 27 inch 2020 en een macbook pro 13 inch 2019 met 4 thunderbolt 3 ports. Ik heb deze geprobeerd te koppelen aan elkaar dmv een thunderbolt 3 kabel. Het enige wat er gebeurd is dat mijn macbook opgeladen wordt.
Hoe zorg ik ervoor dat ik mijn iMac als monitor voor de macbook kan gebruiken?
Alvast bedankt!
Mvg,
Joy
Ha Joy,
Helaas werkt target display modus alleen op iMac modellen tot 2014 (zoals je hierboven kunt lezen). Je kunt eventueel kijken naar de mogelijkheden van Luna Display.
Succes!
Claire
Hallo Claire,
Ik heb een MacBook air uit 2019 en een iMac uit 2013. Kan ik het scherm van de iMac als extensie gebruiken voor mijn MacBook Air. Ik bedoel dan zonder kabels, dus wireless?
Vriendelijke groet,
Dik van dr Linden
Beste Dik,
Als je dit draadloos wilt doen kan dat met behulp van de app en adapter van Luna Display. Je hebt dan een stabiele internetverbinding, de USB-C dongle van Luna Display ($79.99) en (op beide Macs) hun gratis app nodig.
Succes!
Claire
Hallo, Ik heb net een nieuwe 13” MacBook 2020 gekocht. Ik wil mijn oude iMac als tweede scherm gebruiken. Ik verbind hem met een Apple Thunderbolt 3 (usb c) naar Thunderbolt 2 Adapter.
Met mijn oude MacBook 2017 deed ik dat ook en werkt dit nog steeds prima. Maar daar had ik andere problemen mee, vandaar de vervanging.
Op mijn nieuwe Macbook staat Big Sur OS. Op de iMac staat High Sierra.
Ik ben overal aan het zoeken waarom dit niet werkt en nu lees ik tot mijn ontzetting op dit blog dat het waarschijnlijk niet gaat lukken met eem Macbook 2020. Ik baal hier enorm van want ik had een fijne werkplek. Hebben jullie nog een suggestie of oplossing?
Ha Marieke,
Dat is inderdaad via target display modus niet meer mogelijk met de nieuwe MacBook modellen. Je kunt het beste je oude iMac vervangen voor een externe monitor. Misschien kun je nog een leuke Black Friday actie vinden. Dat is het meest efficiënt en zuinig.
Er is ook een app Luna Display waarmee je de iMac en MacBook draadloos aan elkaar kunt koppelen. Daarbij is een USB dongle nodig van $79.99.
Hopelijk heb je hier wat aan.
Succes!
Claire
Hallo Claire,
Dank voor je heldere antwoord. Ik heb die Luna dongle besteld, want ik ben wel gehecht aan mijn oude iMac. Ik ben benieuwd of het werkt! Dit had ik nog nergens gevonden dus echt heel goede tip. Dankjewel!
Hey Marieke,
Wat goed, ik hoop inderdaad dat dit voor jou dé oplossing is! Ik ben benieuwd naar je ervaring.
Fijne week!
Claire
Hallo Claire,
Ik heb de Lunar display dongle ontvangen, met spoedbestelling binnen een paar dagen. En het werkt!
Ik ben heel blij met deze oplossing. Nogmaals dank voor je tip.
Inmiddels ben ik er overigens wel achter dat het ontbreken van de display target mode een hardware ding is. want mijn Macbook 2017 heb ik ook ge-update naar Big Sur en die doet het nog prima op de ‘ouderwetse’ manier.
Groet, Marieke
Ha Marieke,
Fijn dat dit een goede oplossing is voor je! Het klopt inderdaad dat het een hardware ding is. Wel kan het zijn dat iMacs met Sierra of ouder er niet goed mee werken (aldus Apple).
Veel plezier nog met je Macs!
Claire
Dag Claire,
Ik heb twee late 2012 27 inch iMacs welke ik aan elkaar wil koppelen als 2 schermen, met de 1e log ik in de omgeving in van mijn werk en de 2e als extra scherm. Kun je aangeven svp of dit mogelijk is en welke extra’s (kabels, toetshandeling o.i.d.) ik nodig heb?
Hoi Claire, bedankt voor je reactie, ik durf haast niet te reageren maar ik snap je reactie niet.
Ik heb 2 iMacs van late 2012 met formaat 27 inch, niet van na 2014
Hi Jerrel,
Oh excuses! Ik heb het verkeerd gelezen (of verward met een andere reactie). Ik zal mijn vorige post even verwijderen om verwarring bij anderen te voorkomen…
Beide iMacs hebben een Thunderbolt aansluiting, dus een enkele Thunderbolt kabel zou voldoende moeten zijn. Hierna volg je de stappen zoals hierboven beschreven. Je draait dan wel op twee iMacs van 8 jaar oud die beide continue aan moeten staan. Ik weet niet wat de verdere status van deze Macs is, maar hou er rekening mee dat ze niet nog jaren op deze manier gebruikt zullen kunnen worden.
Hopelijk heb ik zo je vraag wel beantwoord!
Claire
Hallo Claire,
Mijn zoon heeft een iMac Retina 5k 27-inch Late 2015 (OS Big Sur) en een Macbook Pro 13-inch Late 2012 (OS Mojave) en ik probeer voor hem deze te koppelen met Thunderbolt 2 kabel. Maar hekaas lukt het niet om de iMac als extern te gebruiken.
Is deze combinatie wel te koppelen? Via Zoek beeldschermen zie ik ook niets en via Command-Fn-F2 ook niet.
Dank voor je reactie alvast!
Groet
Roelof
Ha Roelof,
Dat kan kloppen, zoals je in bovenstaand schema kunt lezen ondersteunen iMacs na 2014 Target Display Mode niet. Je kunt eventueel wel aan de slag met Luna Display of een extern scherm aanschaffen voor je MacBook.
Heel veel succes!
Claire
Hoi Claire,
Ok dank voor de bevestiging dan gaan we op zoek naar een extern scherm. Jij ook succes met de Mac passie.
Groet
Roelof
Bedankt, na uiteindelijk de juiste lengte van de kabel te hebben ontvangen werkt het perfect, ik moest wel cmd fn en f2 intoetsen, maar ben superblij, bedankt boor je hulp!
Ha Jerrel,
Super! Goed te horen dat het gelukt is.
Hallo,
Ik heb een iMac 5K 27 inch 2017 en iMac 21,5 inch late 2013.
Ik wil de 21,5 inch iMac gebruiken als 2de scherm voor de 27 inch iMac .
Gaat dit ukken met een Thunderbolt 3 naar thunderbolt 2 adapterkabel en thunderbolt naar thunderbolt kabel ?
Mvg
ramon
Ha Ramon,
Ja dat zou inderdaad moeten werken. Zorg wel dat je echt een Thunderbolt kabel hebt (te zien aan de bliksem iconen) en geen Mini-DisplayPort. Sommige fabrikanten zijn daar erg onduidelijk over.
Succes!
Claire
Hoi Claire,
Ik heb een MacBook Pro (13-inch, Mid 2012) en heb altijd Mini DisplayPort adapters gebruikt om een extern scherm aan te sluiten. Nu lees ik dat ik geen Mini DisplayPort heb, maar eigenlijk Thunderbolt (ook al zou Mini DisplayPort adapter wel moeten werken en dat klopt ook). Deze adapters gaan laatste tijd vaak stuk en ik wil nu een Thunderbolt naar hdmi adapter kopen. Weet jij of ik ook een Thunderbolt 2 adapter naar hdmi kan kopen? Op internet vind ik het nergens! Veel dank alvast.
Groet,
Koen
Ha Koen,
Yes. Als je gewoon een externe display gebruikt met HDMI (dus geen iMac) moet dat geen probleem zijn. Thunderbolt 1 en 2 zijn compatible met elkaar. Het enige verschil is de snelheid van data overdracht, maar als je alleen beeld gebruikt dan is dat ook geen issue.
Heel veel succes!
Claire
Hi Claire,
Ik heb een macbook mid 2013 13” en een iMac mid 2011 27”. Ik heb een Thunderbolt kabel aangeschaft en heb hem in beide poorten gedaan. Als ik commend f2 klik gebeurd er echter niks, ook vind ik het rangschikken menu in beeldschermen niet op mijn macbook. Enig idee hoe ik dit kan oplossen? Thnx!!!
Ha Moisha,
Dat zou gewoon moeten werken. Weet je zeker dat je een Thunderbolt kabel hebt (te zien aan de bliksem-iconen op de pluggen)? Draait de iMac High Sierra? Zo niet, dan zou ik eerst updaten. Heb je gewoon F2 ook al geprobeerd? Zonder command? En wat gebeurt er als je de gebruiker op de iMac uitlogt?
Succes!
Claire
Hallo,
Ik heb een IMac 27 inch late 2015. Deze begint blijkbaar aan zijn laatste leven… ondertussen loopt er links op het scherm een lijn van boven naar onder. Ook geeft hij ctu een statisch geknetter. Ik veronderstel dat de fusion drive begint te sneuvelen.
Mocht die schijf er aan gaan, zou dan het scherm alleen nog te gebruiken zijn? Of moet er echt een werkzame schijf in zitten?
Ha Jan,
Het klinkt alsof er iets meer aan de hand is dan alleen een kapotte Fusion Drive… Om antwoord te geven op je vraag: nee, voor target display modus zoals hierboven beschreven moet de Mac een werkende harde schijf hebben en ingelogd zijn in een gebruikersaccount.
Succes en fijne avond!
Claire
Hallo Claire,
Heb een IMac 27 inch eind 2009. Kan ik deze als monitor gebruiken voor de toekomstige Mac mini M1 2020 of MacBook Air 2020?
Hoor graag jou antwoord en alvast bedankt daarvoor.
Grtjes,
Mourick
Ha Maurick,
Nee, zoals je hierboven kunt lezen kunnen Macs vanaf 2020 dat niet meer. Sowieso is die eind 2009 Mac veel slechter in kwaliteit en zuinigheid dan de moderne externe schermen. Je kunt eventueel een scherm pakken met USB-C zodat je niet eens een adapter nodig hebt!
Succes!
Claire
Hoi Claire,
Even een korte vraag want ik ben super a-technisch. Ik wil graag een iMac 27-inch (late 2015) gebruiken als groot scherm voor een HP desktop (HP ZBook Studio G4) via een HDMI kabel. Welk tussenstuk heb ik dan nodig? Ik hoor graag van je wat de mogelijkheden zijn!
Groetjes,
Sara
Ha Sara,
Zoals je in bovenstaand schema kunt zien ondersteund de iMac die je hebt helaas geen Target Display Mode. Dit werkt alleen met bepaalde iMacs tot 2014. Daarnaast werkt het ook niet via HDMI. Je zou wel de Thuderbolt 3 port op jouw HP kunnen gebruiken hiervoor, maar dus alleen met de iMacs die hierboven in het schema staan aangegeven: iMac 27-inch eind 2009, iMac 27-inch mid 2010 en iMac mid 2011 tot en met mid 2014.
Je kunt wel een extern scherm aanschaffen voor je HP. Alles met HDMI voldoet.
Succes!
Claire
Ha Claire,
Ik heb een 2011 iMac 27″ (Mac OS High Sierra) die ik reeds lange tijd gebruik als tweede scherm (CMD F2) op mijn 2018 Macbook Pro. Nu heb ik een nieuwe MacBook Pro M1 chip (MAC OS Big Sur) en nu lijkt de tweede scherm functie niet meer te werken.Apple stelt dat deze functie niet meer ondersteund wordt in Mac OS.
Dit is wel erg jammer omdat dit een enorm handige functie was.
Heb jij een oplossing hiervoor?
Groet
Pieter
Ha Pieter,
Dat klopt, de nieuwe Macs ondersteunen deze functie niet meer. Dat heeft met de hardware te maken in dit geval. Met de mac-to-mac mode van Luna Display kun je het eventueel wel draadloos werkend krijgen met hun adapter van $79.99. Als het gaat om huis, tuin en keuken gebruik is dat een prima oplossing. En anders gewoon even een extern scherm aanschaffen met USB-C zoals deze.
Succes!
Claire
Hi Claire,
Dank je wel voor de info. Had ik dit probleem niet gehad als ik de Intel Macbook had gekocht? Maw ligt het aan de M1 chip? Misschien ga ik toch proberen de Luna Display voor mac-to-mac. Zit hier vertraging in en is de grafisch kwaliteit wel ok?
Echt wel jammer dat Apple dit niet meer ondersteund. Ik wil niet nog een scherm op mijn buro hebben naast mijn iMac en Macbook.
Dank
Pieter
Ha Pieter,
Nee, dat is ook zo bij de Intel MacBooks. Alles vanaf 2020, dus dat had niet uitgemaakt. De verbinding van die luna display gaat via WiFi. De snelheid is dus afhankelijk van je WiFi verbinding. Je kunt je iMac toch vervangen voor een extern scherm? Of gebruik je die iMac zelf ook nog?
Succes!
Claire
Ja ik gebruik de iMac privé en de Macbook zakelijk. Vandaar
Bovendien is 27″ scherm erg prettig werken.
Ik ga de Luna Display proberen!!
Beste Claire,
Ik heb een iMac uit 2011aangesloten op mijn MacBook air uit 2016 via een thunderbolt naar thunderbolt kabel van Apple. Echter heb ik een windows toetsenbord aangesloten op de iMac en lukt het niet om via een toetsencombinatie de beeldschermen aan te sluiten. Ctrl fn f2, windows fn f2, ctrl f2 doet het allemaal niet helaas… Welke combinatie zou nog kunnen werken of hoe kan ik het windows toetsenbord beter configureren?
Hopelijk kun je mij uit de brand helpen!
Mvg,
Maxime
Ha Maxime,
Dat klopt, die functietoetsen zitten niet op een Windows keyboard. Er zijn wel wat freeware programma’s die dit zouden kunnen regelen, maar dat is allemaal niet gegarandeerd en ook geen officiële software. Daar kan ik je dus niet in adviseren. Ik zou gewoon even een Apple toetsenbord scoren op marktplaats 🙂
Succes!
Claire
Hoi Claire,
Ik probeer mijn twee iMac’s te koppelen maar dit lukt helaas niet met Command+f2 maar ook zie ik in de instellingen de optie niet van ” rangschikken”. In mijn menu zie ik alleen “beeldscherm”kleur” night shift.
Kun je me verder helpen?
Ik zal even aangeven welke opstelling ik heb staan.
Hoofd iMac is een 27 inch, late 2015 model draait op macOS High Sierra versie 10.13.6
de te koppelen mac is 21,5 inch late 2012 draait op macOS Catalina versie 10.15.7
Ik heb vrijdag bij Amac een Thunderbolt naar Thunderbolt kabel gekocht en onderling aangesloten.
Ha Michel,
Heb je gewoon F2 ook al geprobeerd en ook de gebruiker op de 2012 iMac uitgelogd en het daarna nogmaals geprobeerd? Apple zegt zelf: “Om de modus Doelbeeldscherm te kunnen gebruiken, moet u macOS High Sierra of lager hebben op de iMac die als extern beeldscherm wordt gebruikt. Deze modus werkt niet met macOS Mojave of hoger.” Dat zou dus kunnen betekenen dat Catalina het probleem is. Je kunt alleen terug naar High Sierra als je de iMac wist en opnieuw installeert. Wij hebben wel gemerkt dat het in sommige wél goed gaat met nieuwere systemen, maar dit kan een reden zijn waarom het bij jou niet werkt.
Groetjes,
Claire
Hi Claire,
Met alleen F2 verander je de helderheid van het scherm. Zowel in als uitgelogd.
Ik zou kunnen proberen te downgraden naar High Sierra.
Ga ik even proberen, als het lukt laat ik het even weten.
Groeten Michel
Hoi Claire. Heb de iMac terug gezet naar van catalina naar fabrieksinstellingen (OS X Lion als ik me niet vergis)
En dan werkt de schermdeling inderdaad wel. Het lag dus aan Catalina.
Ha Michel,
Ah kijk, top! Dank dat je het even laat weten. Je zou hem nog kunnen updaten naar High Sierra, puur ter beveiliging. Maar goed als daar verder niks op staat en is ingesteld is dat al minder belangrijk.
Succes ermee!
Claire
Hi Claire, ik probeer een mijn iMac 2020 (privé) met mijn MacBook Air 2020 (werk) te verbinden, met de iMac als scherm maar dat lukt me niet. Is er inmiddels een truc voor? Uit de tekst in het artikel maak ik op dat het niet gaat. Dat zou echt super jammer zijn. Groeten Heleen
Ha Heleen,
Het klopt inderdaad dat dat niet kan. Je kunt wel de Luna display ervoor aanschaffen. Succes!
Claire
Hallo Claire,
Ik probeer mijn Imac (27 inch mid 2011) te gebruiken als extern beeldscherm voor mijn macbook pro (2017). heb alle kabels aangesloten maar het is tot nu toe 2 keer gelukt om m aan te sluiten, alleen vandaag wilde ik hem weer aansluiten en dan lukt het weer niet… Heb jij hier een oplossing voor? Heb alles al geprobeerd uitloggen, kabels opnieuw inpluggen etc.
Ha Anouk,
Als het soms wel lukt, dan zal het ongetwijfeld aan de kabels, adapter of poorten in de Mac liggen. Misschien zit er stof in, zit er ergens een kabelbreukje of is er een poort defect. Test het eens met een andere kapel, adapter of poort.
Succes!
Claire
Ik had onlangs laten weten dat het gelukt was na terugzetten van de MacOs versie. Overigens ervaar ik hetzelfde probleem dat het niet constant werkt. Krijg het momenteel ook niet meer werkend. Beide poorten geprobeerd. Adapter was nieuw gekocht dus dat kan het niet zijn lijkt me.
Groeten Michel
Ik heb inderdaad alles al geprobeerd, en momenteel lukt het mij ook helemaal niet meer… Net zoals de reactie van Michel, Heb de kabels allemaal nieuw gekocht dus eigenlijk best zonde dat het nu niet werkt… Misschien weet iemand een oplossing hiervoor?? Of zit er een fout in de software? Vraag me sterk af waarom het ineens niet meer werkt.
Ik probeer mijn nieuwe macbook pro (m1) aan te sluiten op iMac (27-icnh, late 2009) met macOs High Sierra. 10.13.6
Gebruik kabels thunderbolt 3 to thunderbolt 2 en kabel thunderbolt… kabels worden warm maar geen andere effect 🙁
Dit lukt niet met F2 ook niet met cmd erbij en ook niet met fn toets.
Ha Alexander,
Helaas werkt target display mode niet meer op de MacBook Air en Pro van 2020 en nieuwer.
Je kunt het beste kiezen voor een extern beeldscherm met USB-C of HDMI.
Succes!
Claire
Hi Claire, Allexander,
Ik heb die Luna Display dongel gekocht die ClaireLs tip gaf en die werkt voor mij perfect. Was wel iets van 70 usd maar voor mij het geld waard.
Groet
Pieter
Ha Pieter en Alexander,
Fijn dat je zo blij met de Luna Display Pieter! Ik weet niet of ik dat zou aanraden met een Mac van 12(!) jaar oud. Maar goed, het is zeker een optie.
Fijn weekend beide!
Claire
Dag Claire, Pieter,
Ik hoef dan enkel die “Luna Display dongel ”
te gebruiken en dan kan ik mijn oude imac als scherm gebruiken?
Groeten
Alexander
Dat is een goed punt. Mijn iMac is van 2011 en werkt prima to nu toe.
@Alexander, je alleen de Luna Display dongel bestellen. De dongen gaat in je macbook en je zet software van Luna op je iMac en Macbook.
Succes,
Pieter
Hi Claire,
Vraag; ik heb een iMac uit 2008 die ik als 2e scherm wil gebruiken voor mijn MacBook uit 2013 (zie beneden de specificaties van beide). Gaat dit lukken en zo ja, welke kabel moet ik aanschaffen? Ik kom er zelf niet echt uit ben ik bang…
Groet, Wout
Vergeten de specificaties toe te voegen:
Macbook:
MacBook Pro (Retina, 15-Inch, Late 2013)
Processor: 2.3 GHz Quad-Core Intel Core i7
Geheugen: 16 GB 1600 MHz DDR3
Videokaart: Intel Iris Pro 1536 MB
macOS Big Sur Versie 11.2.3
iMac:
iMac (20-inch, begin 2008)
Processor: 2,66 GHz Intel Core 2 Duo
Geheugen: 4 GB 800 MHz DDR2 SDRAM
Videokaart: ATI Radeon HD 2600 Pro 256 MB
OS X El Capitan Versie 10.11.6
Ha Wout,
Helaas is de iMac 20-inch niet te gebruiken als externe monitor. Je kunt wel een extern scherm met bijvoorbeeld HDMI aanschaffen voor je MacBook. Deze kunt je dan direct aansluiten op jouw MacBook met de HDMI kabel (wordt meestal meegeleverd). Hier heb je verder geen adapters voor nodig.
Succes!
Claire
Hallo Claire,
Sinds verleden week heb ik de beschikking over:
– een i-Mac mid-2011 Met één Thunderbolt-2 poort
– een nieuwe i-Mac 2021 met twee Thunderbolt-3 poorten
– een Thunderbolt-3 kabel (man-man)
Ik wil graag beide computers met elkaar verbinden om
– via de nieuwe computer ook te beschikken over de data op de oudere
– de oudere computer te kunnen gebruiken als tweede scherm
Vraag:
– Is dit mogelijk?
– Wat heb ik nog nodig om de Thunderbolt-3 kabel aan te kunnen sluiten op de Thunderbolt-2 poort?
Groet,
Hub.
Ha Hub,
Het benaderen van de data op de oude Mac kan gewoon over het netwerk. Je moet dan op de oude Mac even ‘bestandsdeling’ aanzetten via ‘Systeemvoorkeuren > Delen’. Je ziet deze vervolgens verschijnen in de Finder van de nieuwe Mac onder ‘Netwerk’. Vervolgens maak je verbinding en moet je de gegevens van de oude Mac invoeren om contact te maken.
Alle MacBook modellen vanaf 2020 ondersteunen Target Display Mode niet meer. De Mac mini M1 zou het wel ondersteunen maar alleen tot Big Sur 11.01. Ik heb het met een iMac 2020 nog niet getest. Áls het werkt dan heb je alleen nog een adapter (of kabel) van Thunderbolt naar USB-C nodig. Maar nogmaals, ik denk niet dat die nieuwe iMac het gaat doen naar aanleiding van ervaringen van anderen.
Succes!
Claire
Dankjewel, Claire! Ik heb de procedure die je hebt voorgesteld gevolgd. Helaas verschijnt er bij mij niets onder ‘Netwerk’, sterker nog ‘Netwerk’ zelf verschijnt ook niet, noch onder iMac2 van Hub. (nieuwe computer) noch onder iMac1 van Hub. (oude computer). Ik kan dus ook geen verbinding maken. Wat doe ik fout? Avast bedankt voor een reactie.
Groet,
Hub.
Ha Hub,
Zitten de computers beide in hetzelfde (wifi) netwerk? Je kunt in de Finder even kiezen voor ‘Ga > Netwerk’. Daar zou je je oude Mac moeten kunnen zien en moeten kunnen verbinden met de inloggegevens van die Mac. Mocht het niet lukken dan is het het makkelijkst om even met je mee te kijken. Hiervoor moeten we wel een afspraak voor hulp op afstand inplannen. Hiervoor kun je het beste even mailen.
Ik hoor het wel, fijn weekend!
Claire
Andermaal bedankt, Claire! Het is gelukt! Ik kan op beide computers elkaars bestanden lezen. Nu nog even uitzoeken hoe ik het scherm kan uitbreiden met het scherm van de 2e computer.
Jij ook fijn weekend gewenst!
Hub.
Ha Hub,
Super! Zoals gezegd ondersteunen de meeste Macs van 2020 en nieuwer Target Display Mode niet. Je kunt gebruik maken van Luna Display als alternatief.
Succes!
Claire
Dag Claire,
Je hebt me een heel eind op weg geholpen, waarvoor nogmaals dank. Toch werkt nog niet alles zoals het hoort.
– Als ik comp1 verbind met comp2, en ik probeer vanuit comp2 (de nieuwere) het bestand met de naam Macintosh HD te lezen, dan verschijnt de mededeling “De bewerking kan niet worden voltooid, omdat het originele onderdeel van Macintosh HD onvindbaar is”. Wat doe ik hiermee?
– T.a.v. Luna Display: moet ik hiervoor de betaalde versie van Luna aanschaffen of volstaat de gratis uitvoering voor mijn doel om mijn scherm uit te breiden? Als ik n.l. probeer om de primary computer te openen, vraagt deze naar de stick met de gegevens.
Groeten,
Hub.
Ha Hub,
De Lunda Display is inderdaad een apparaatje dat je moet aanschaffen. Voor dat andere punt zouden we even met je mee moeten kijken. Je kunt hiervoor een afspraak maken door te mailen. Bij Hulp op Afstand vind je meer informatie en de tarieven.
Fijne dag!
Claire
Hoi,
Ik vind dit een fijne artikel. Alleen ik heb een vraag: kan ik mijn Imac (half 2007, 20 inch) als 2de scherm gebruiken met mijn macbook pro (mid 2012, 13 inch)? Zo ja, welke kabels en aansluiting kan ik daar het beste voor gebruiken?
Mvg,
Aafke
Beste Aafke,
Nee, Macs van voor 2009 kun je hier niet voor gebruiken. Je kunt beter een losse monitor aanschaffen voor bij je MacBook.
Succes!
Claire
Hallo,
Ik heb een MacBook Pro 13.3 2020 M.
Als ik het goed begrepen heb dan kan ik mijn iMac 21.5 inch 2011 aansluiten als extern scherm?
Moet ik hiervoor dan een adapter van thunderbolt naar thunderbolt 3 en een thunderbolt – thunderbolt kabel hebben, of bestaat er ook een kabel van thunderbolt naar thunderbolt 3?
Groetjes Glen
Ha Glen,
Nee helaas, de MacBook Pro 2020 ondersteunt die niet meer.
Groetjes,
Claire
Wat raar ik heb vanmorgen contact met Amac gehad en hun zeiden dat dat wel kon ook toen ik aangaf gelezen te hebben dat die nieuwere modellen dit niet zouden ondersteunen.
Hun gaven aan dat ik daar dus die adapter en kabel voor nodig had maar deze zijn best prijzig!
Ha Glen,
Dat is apart. Voor zover ik weet werkt het met de nieuwe MacBooks niet meer. Dit is vooral gebaseerd op ervaringen van anderen en berichten op forums. Apple zegt zelf ook: “U kunt elk van deze oudere iMac-modellen aansluiten op een andere Mac uit 2019 of eerder om de iMac te gebruiken als extern beeldscherm.” Hier vind je dat artikel.
Misschien mag je het van Amac even in hun winkel proberen met een leen kabel? Ik ben benieuwd naar je bevindingen.
Groetjes,
Claire
Hallo Claire,
Ik heb een iMac Retina 4K 21,5″, 2019 met Catalina 10.15.7. Mijn oude iMac 21.5″ Mid 2011 met High Sierra 10.13.6 gebruik ik als tweede scherm. Dat tweede scherm is voor mijn werk echt onmisbaar.
Ik heb mijn Mac2019 nog (steeds) niet geüpgrade naar Big Sur, omdat ik op jullie site/nieuwsbrief had gelezen dat dit werd afgeraden als je met een tweede scherm werkt totdat Big Sur 11.3 uit was.
Inmiddels zijn we al aanbeland bij Big Sur 11.4. Kan ik deze nu veilig installeren zonder dat ik in de problemen kom met mijn tweede scherm?
Groet, Nicole
Ha Nicole,
Als dat tweede scherm voor jouw werk onmisbaar is, kun je beter niet updaten. Apple ondersteunt het al een tijd niet meer en op verschillende fora is te lezen dat mensen na de upgrade Target Display Mode niet meer aan de praat kregen. Het lijkt me in elk geval slim om te gaan kijken naar een toekomstbestendige oplossing in de vorm van een externe monitor. Afhankelijk van je werkzaamheden kan dat een eenvoudige of hele luxe uitvoering zijn. Al je daar hulp bij wilt kun je me het beste even mailen.
Ik hoor het wel!
Claire
Hallo Claire
Dit zou handig zijn, om de iMac te gebruiken als 2e monitor.
Ik ben even de weg kwijt in de verschillende aansluitingen.
Ik heb een iMac 27-inch, mid 2011 die ik als tweede monitor wil gebruiken voor mijn macBook Pro touchbar (2019) 16 inch.
iMac heeft 2 thunderbolt poorten
Macbook heeft 4 Thunderbolt 3-poorten (USB-C) met ondersteuning voor:
opladen, displayport, thunderbolt (tot 40 GB/s) en USB 3.1, 2e gen.
Welke kabel en evt adapter heb ik nu nodig 🙂
Tnx, Wendy
Ha Wendy,
Dat kan met een USB-C naar Thunderbolt adapter en Thunderbolt kabel.
Succes!
Claire
Hallo Claire,
Wat leuk om jouw site ontdekt te hebben!
Ik zit met volgend probleem:
Ik heb een iMac 27″ late 2012. deze wil ik als tweede scherm gebruiken voor mijn MacBook Pro 16″ 2.3 I9, met Radeon pro 5500M 4gb.
Met de Thunderbolt 3 to thunderbolt 2 adapter en een extra thunderbolt kabel zijn ze verbonden, en vanuit de macOs omgeving werkt het ook.
Als ik echter vanuit windows 10 ( op bootcamp partitie ) opstart, dan lukt het niet.
Heb jij hier nog een tip voor?
Dank, groeten, Geert
Ha Geert,
Het klopt inderdaad dat Target Display Mode niet werkt in combinatie met een Windows omgeving. Je zou wel voor een externe monitor kunnen gaan, dat werkt natuurlijk met beide omgevingen.
Succes ermee!
Claire
Hallo ik heb een iMac (late 2012) met OS hij Sierra er op. Dit wil ik graag als beeldscherm gebruiken voor mijn macbook.
Ik heb ze verbonden met een usb-c naar tunderbolt kabel maar krijg het niet werkend. Dit zou in theorie toch moeten kunnen?
Ha Monique,
Welke MacBook heb je?
Groetjes,
Claire
Hoi Claire,
Ik heb net de nieuwe Macbook 16″ besteld.
Deze wil ik straks aansluiten op mijn iMac 27″ late 2013.
Kan dat? En zo ja welke kabel heb ik dan nodig?
Ha Ton,
Gefeliciteerd alvast met je fantastische, nieuwe MacBook. Helaas is het zo dat sinds 2020 de MacBooks Target Display Mode niet meer ondersteunen. Ik verwacht niet dat dit bij de nieuwe modellen anders zal zijn. Dus je zult helaas een ander (HDMI) scherm moeten aansluiten.
Veel plezier ermee!
Claire
Oeps.
Zou het straks in Monterey wel lukken met de verwachtte AirPlay to Mac optie?
Hey Ton,
Het klopt inderdaad dat er zo’n soort functie (Universal Control) met Monterey ook naar de Mac komt. Helaas is jouw iMac daar te oud voor.
Succes!
Claire
Hoi Claire,
Ik ben in het bezit van een IMac 27,5 inch (eind 2009) en wil deze als externe scherm gebruiken en daarvoor wil ik een imac mini aanschaffen. Als ik je blog lees kan dit maar moet de MacOS niet nieuwer zijn dan Big Sur 11.01.
Mijn vraag is: Doe ik verstandig aan om een imac mini(nieuw of 2ehands) aan te schaffen en is dit dan de beste keuze om de Imac als extern beeldscherm te blijven gebruiken?
dank je, groet, Vincent
Ha Vincent,
Ik vraag me sowieso af of je überhaupt nog iets moet aanschaffen om een iMac van deze leeftijd te kunnen gebruiken. Hij is 12 (!) jaar oud, dus hij zal echt niet lang meer meegaan. Nieuwe Macs kunnen sowieso niet werken met Target Display Mode en Apple ondersteunt het al jaren niet meer. Het lijkt me verstandiger om gewoon een nieuwer model iMac aan te schaffen.
Succes!
Claire
zojuist mijn nieuwe MacBook Pro 16″ m1x max aangesloten op de iMac van mid2010.
werkt vlekkeloos en strak beeld.
Heb niet hoeven om schakelen middels d toetsencombinatie en is plu and play.
Gaat niet mijn definitieve opstelling worden daar een draaiende iMac als monitor een beetje te veel van het goede is voor mij(n stroomverbruik).
blijft lastig een goed scherm met de juiste strakke resolutie te vinden
Hey Joost,
Gefeliciteerd met je nieuwe Mac!
Het lijkt me inderdaad niet handig om zo’n oude iMac alleen als scherm te gaan gebruiken. Toch wel interessant, want ik lees overal dat het niet meer werkt sinds de 2020 modellen. Mijn M1 16-inch Pro model doet het ook niet met mijn 2013 iMac (draait Catalina). Kun je misschien aangeven welke software jij draait en wat voor aansluitingen je gebruikt? Misschien heeft iemand anders er nog wat aan.
Bedankt!
Claire
Hey Joost,
Welk OS heb je draaien op je oude iMac?
Ikzelf heb namelijk hetzelfde euvel.
Een MacBook Pro 16″ M1 Max die ik wil aansluiten op een iMac 2013 met Cartalina.
Dag Claire,
goed dat je er bent en ook ik heb een vraag. Als journalist heb ik een tweede scherm nodig om meer info te hebben als ik schrijf. Ik heb net een nieuwe iMac gekocht met MacOS Montery 27 inch, 2020. Ik werk al met een iMac MacOS Big Sur, 27 inch, 2017. Ik kocht een Thunderbolt 3 cable bij Apple, maar ik krijg niet wat ik zo graag wil tegelijkertijd met twee schermen te werken. Kan jij uitleggen of ik wel met deze iMac’s tegelijkertijd kan werken of niet?
Dank,
Hans Izaak
Ha Hans,
Deze iMac modellen zijn beide niet geschikt om in Target Display Mode gebruikt te worden. Dit werkt alleen bij iMac modellen die hierboven genoemd zijn. Echter, zal in macOS Monterey later dit jaar een nieuwe functie “Universal Control” worden uitgerold waarmee je beide Macs als verlengde van elkaar kunt gebruiken. Meer over de mogelijkheden van Universal Control zal ik schrijven (en toevoegen aan dit artikel) zodra het beschikbaar is.
Groetjes,
Claire
Beste Claire,
Ik heb sinds kort mijn iMac 21,5″ late 2009 vervangen voor een iMac 24″ 2021 model.
Ik werk fulltime vanuit huis met een Acer Chromebook Spin13.
Het kleine scherm is vervelend om de hele dag op te werken, en ik heb hiervoor een heel oud beeldscherm van Dell als tweede scherm in gebruik.
Nu zou ik graag zou de oude iMac als tweede beeldscherm willen gebruiken, aangesloten op de Chromebook.
Is dat mogelijk? Zo ja, welke snoeren heb ik dan nodig?
Mvrgr,
Ha Ferry,
Ik zie dat op die Chromebook USB-C zit, dus je zou het kunnen proberen met een USB-C naar Mini DisplayPort kabel. Bij een MacBook Pro 2019 heb ik dat wel eens zien werken, maar of het met deze Chromebook ook lukt durf ik niet te zeggen. Laat het ons even weten als je het geprobeerd hebt!
Succes,
Claire
Hoi Claire, eindelijk snoertje binnen. Aansluitingen passen. Alleen de cmd f2 toets reageert niet. Betekent dit dat de Chromebook niet herkent wordt of moet ik nog een andere actie uitvoeren ?
Ha Ferry,
Zorg ook even dat je bent uitgelogd van de gebruiker, herstart beide machine’s nog een keertje. Probeer ook Command-Fn-F2 eens een keer.
Succes!
Claire
Hi Claire, heb veel reacties doorgelezen maar kon mijn oplossing niet vinden…dus toch maar even een vraag;
Ik heb een 27inch iMac (2012), een 27inc iMac (2011) en een 24inch iMac (2009). Kan ik met de 2012 machines de anderen als tweede en derde beeldscherm gebruiken en zo ja hoe? En als het maar bij 1 scherm blijft kan ik dan ook de 2009 als tweede scherm gebruiken op de 2012 iMac en met welke kabel?
Dank je alvast!
Matt
Ha Matt,
Wat een verzameling iMacs heb je! Om te beginnen kan de iMac 2012 twee Thunderbolt displays aan: “Support for up to two Thunderbolt displays”. Echter is alleen de 27″ uit 2009 (en dus niet jouw 24″) te gebruiken als externe display (zie schema in het artikel hierboven). De 27″ uit 2011 zou wel moeten werken. Je hebt dan een Thunderbolt kabel nodig om deze te verbinden met de 2012 iMac.
Succes!
Claire
Hoi,
Voor mij ook een vraag. Ik heb een Imac 27 inch – late 2013. Ik wil mijn macbook air 13 inch 2017 hierop aansluiten. Beide hebben een thunderbolt aansluiting. Dit heb ik dus verbonden met een thunderbolt – thunderbolt kabel. Als ik de stappen volg met command f-2 krijg ik geen reactie op het beeldscherm. Heb je tips ? 🙂
Groetjes en alvast bedankt,
Jolijn
Ha Jolijn,
Weet je zeker dat het een Thunderbolt kabel is? Staan er bliksem-iconen op?
Heb je ook al geprobeerd de gebruiker op de iMac uit te loggen?
Groetjes,
Claire
Hi! Ik heb een Macbook pro 2020 en die wil ik aansluiten op een iMac (als scherm) eind 2013. Als ik dit hierboven lees dan kan dit ben ik bang.. maar ik wilde het toch even navragen! Ben benieuwd!
Ha Aukje,
Onze ervaring leert dat MacBooks vanaf 2020 dit inderdaad niet meer ondersteunen. Als je het toch wil proberen (bij Joost hierboven werkte het blijkbaar wel met een iMac 2010) dan zou je hiervoor een Thunderbolt kabel met Thunderbolt naar USB-C adapter (of Thunderbolt 2 naar USB-C kabel) kunnen gebruiken.
Succes!
Claire
Hallo,
Hier twee iMacs mid-2011 met op de ene High Sierra en de andere Catalina.
Verbonden via Thunderbolt 2 kabel origineel Apple ( die met de bliksem schicht)
Nu wil ik ze in doelscherm modus schakelen maar na command F2 ingedrukt te hebben wordt de iMac die ik als tweede scherm wil gebruiken zwart.
Op de andere geen enkel signaal dat er iets van een tweede scherm is.
Nu zag ik bij netwerk dat de Thunderbolt bridge een gele stip achter staat met de tekst zelf toegekende ip adres.
Enig idee wat er fout gaat? Moet ik nog iets aan de poorten instellen?
Grt Harry
Ha Harry,
Dat er bij de netwerk voorkeuren een gele stip achter staat klopt. De iMacs hebben verbinding met elkaar via de Thunderbolt kabel, maar geen van beide deelt IP-adressen uit dus ze zijn via die weg niet verbonden met internet. Het is een rechtstreekse verbinding naar elkaar. Dat lijkt dus wel te werken. Waarom je geen beeld krijgt is lastig te zeggen. Het zou theoretisch wel moeten werken. Apple geeft zelf wel aan dat de iMac die je als display gebruikt macOS High Sierra of lager moet draaien. Is dat het geval? Anders zou je het eens andersom moeten proberen. Het kan soms ook helpen de gebruiker even uit te loggen en het dan opnieuw te proberen.
Succes!
Claire
Hi Harry,
Ik heb een late 2009 imac 27″ met een macbook 14″ 2021 en heb een apple thunderbolt 3 (USB-C) naar thunderbolt 2-adapter maar hij doet niks met de cmnd en F2 toetsen. (ook niet cmnd FN F2).
Al een paar keer uitgelogd etc. Maar helaas. Graag hoor ik wat ik kan doen.
Beste Claire,
ik heb een Imac 27″ van late 2009,
nu heb ik een laptop gekregen voor mijn werk met een type c aansluiting.
ik een kabel gekocht (Type-C Mannelijk naar Mini Displayport Kabel). werkt helemaal geweldig
Nu het volgende.
mijn Imac is helaas overleden en ik heb nu een Imac Late 2013 gekocht met 2 (thundebolt 1 aansluitingen ?).
welke kabel moet ik nu hebben, of moet ik adapters gaan gebruiken ?
ik hoop dat je mu kunt helpen.
Groet
Walter de Boer
Ha Walter,
Dit zou inderdaad moeten werken met een Thunderbolt 3 (USB-C) naar Thunderbolt 2 adapter zoals deze (en een Thunderbolt kabel).
Succes!
Claire